Co można zrobić z konopi? 

 

Uniwersalność konopi dawniej

         Od wielu lat konopia siewna była jedną z większych uprawnych roślin świata. Dostarczała ludziom włókna, tkaniny, oleje, papier, kadzidła ale także stanowią źródło pokarmu. Kwiaty konopi siewnej były uznawane za środek leczniczy przy występowaniu malarii, jaskry, zaparć, czy nadciśnienia. Tak jak teraz, to i dawnej uznawano ją za znakomity środek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz popularny w kuchni. Wykorzystywana była także do budowy domów, w postaci konopnych płyt budowlanych, a także wypychano nimi materace, czy pisano listy na papierze konopnym.

Właściwości produktów zawierających w składzie konopie siewną

         O wartościowych właściwościach produktów zawierających konopie siewną, decyduje CBD, które potrafi znakomicie łagodzić stany zapalne i bólowe, jest pomocne przy leczeniu stanów zaburzeń psychicznych ( stany lękowe, depresja, schizofrenia, a nawet bezsenność), usprawnia pracę układu pokarmowego, zmniejsza ryzyko występowania chorób wieńcowych, wspomaga dobry wygląd zewnętrzny w postaci innowacyjnych i skutecznie działających kosmetyków. Poza występującym w konopiach CBD, odnaleźć możemy także kwas kannabidiolowy, terpenoidy, terpeny czy flawonoidy, o silnych właściwościach przeciwzapalnych i przeciwutleniających.

Ciekawe produkty z konopi siewnej

         Wszystkie produkty stworzone z konopi siewnej, są coraz to bardziej interesujące i pomocne, jednak kilka z nich jest szczególnie ciekawych. Do takich niewątpliwie można zaliczyć plastik konopny, który może być nawet o połowę tańszy w produkcji od popularnego polipropylenu. Ponadto jest określany jako znacznie mocniejszy i wytrzymalszy od klasycznego tworzywa sztucznego. Ze względy na jego wytrzymałość, głównie jest stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Innym ciekawym zastosowaniem jest przemysł budowlany. Istnieje bowiem beton konopny, który jak się okazuję potrafi być mocniejszy i wytrzymalszy nawet kilkukrotnie od tradycyjnego betonu. Doszukamy się także w przemyśle papieru z konopnej celulozy. Okazuje się, że z jednego hektara uprawy konopi, można uzyskać tyle celulozy, co z kilku hektarów lasu. Mogłoby więc, to być świetną alternatywą do niesłusznej wycinki niektórych lasów. Jak nie trudno się domyślić, konopia siewna znajduje swoje miejsce w temacie kulinarnym, a dokładniej w produktach spożywczych, których spożywanie równa się z dostarczaniem ogromu witamin i cennych składników odżywczych. Powstaje coraz więcej miejsc z takimi produktami.

Prozdrowotne produkty konopne znajdziesz w sklepie tutaj: https://www.essenz.pl/collections/all

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*