Konsultacja psychiatryczna – nie musisz teraz wychodzić z domu!

Coraz większa świadomość związana ze zdrowiem psychicznym sprawia, że coraz chętniej sięgamy po pomoc specjalistów. Depresja, lęki, nieumiejętność radzenia sobie ze stresem i inne stany są teraz dla wielu osób przykrą rzeczywistością, dlatego szczególnie ważna jest dostępność pomocy psychiatrycznej. Konsultacja psychiatryczna sprawia, że osoby potrzebujące rozmowy mogą umówić się na taką wizytę bez wychodzenia z domu.

Konsultacja online – jak wygląda rozmowa z psychiatrą?

Zacznijmy od tego jak możemy umówić się na wizytę. Na stronie Telemedyk musimy wybrać opcję „konsultacja psychiatryczna”. Następnie zostaniemy poproszeni o opisanie naszego stanu psychicznego i problemu, jaki chcielibyśmy omówić. W czasie od kilkunastu minut do kilku godzin połączy się z nami lekarz (telefonicznie lub poprzez kamerkę). Następnie podczas godzinnej sesji (następne trwają 45 minut) możemy porozmawiać ze specjalistą o naszych problemach. Charakter sesji w dużej mierze zależy od nas i naszego stanu.

Dzięki konsultacji online możemy umówić się na wizytę jeszcze tego samego dnia, więc możemy uzyskać potrzebną pomoc praktycznie natychmiast. Dodatkowo fakt, że wizytę możemy odbyć, siedząc na naszej kanapie, zwiększy nasz komfort, co podczas rozmowy z psychiatrą jest bardzo ważne i może dać lepsze efekty niż konsultacja w tradycyjnym gabinecie.

Kiedy umówić się na wizytę do psychiatry?

Zakres problemów, z jakimi możemy zgłosić się do psychiatry, jest bardzo szeroki. Mogą to być:

  • lęki
  • poczucie bezradności
  • nagłe zmiany nastroju
  • smutek
  • brak chęci do kontaktów towarzyskich czy wychodzenia z domu
  • niemożliwość radzenia sobie ze stresem

Do psychiatry możemy się zgłosić w sytuacjach, kiedy czujemy przypływ złych emocji, nie potrafimy sobie z nimi poradzić albo po prostu, kiedy potrzebujemy rozmowy.

E-recepta online – czy psychiatra podczas konsultacji online może przepisać nam leki?

Jeżeli lekarz podczas konsultacji uzna, że w poradzeniu sobie z depresją, stanami lękowymi czy innymi problemami, mogą pomóc nam leki, to tak, może je nam również przepisać. Recepta online pozwoli nam szybko uzyskać potrzebne leki i zacząć leczenie. Tak samo u lekarza możemy uzyskać e-zwolnienie, jeżeli nasz stan nie pozwala nam wykonywać codziennych obowiązków.

E-recepta i lekarz online to rozwiązania, które sprawiają, że pomoc psychiatryczna jest bardziej dostępna i szybsza do uzyskania. Pozwala to szybciej rozwiązać jakiekolwiek problemy, z jakimi się zmagamy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*