USG Doppler

Rak Wilmsa u psów

Urządzenie USG Doppler to urządzenie służące do określenia rozległości raka nerkowokomórkowego u psów. Pies, u którego zdiagnozowano raka nerkowokomórkowego, zostanie poddany badaniu rentgenowskiemu wykonanemu jedną z dwóch metod. Za pomocą tych metod można użyć cewnika lub urohydroskopu, aby pokazać rozległość choroby. Cewnik wykorzystuje rurki, aby umożliwić wprowadzenie sondy, która ma prąd elektryczny, aby zobaczyć lokalizację komórki rakowej. Najdokładniejsza metoda polega na zastosowaniu urohydroskopu, który umożliwia lekarzowi uzyskanie trójwymiarowego obrazu w celu właściwej oceny sytuacji.

Istnieje wiele różnych rodzajów informacji, które można uzyskać z badania USG Doppler. Podczas tego typu badania próbka krwi zwierzęcia jest podłączana do sondy, której ładunek elektryczny jest przyłożony bezpośrednio do dotkniętego obszaru. Częstotliwość i siła prądu elektrycznego emitowanego przez urządzenie określi stopień uszkodzenia nerek. Tego rodzaju informacje mogą mieć kluczowe znaczenie przy określaniu, czy należy zbadać opcję leczenia.

Jedną z najczęstszych dolegliwości związanych ze stosowaniem aparatu USG Doppler do diagnostyki raka nerkowokomórkowego jest zatrzymywanie płynów. Zazwyczaj pies z tą chorobą wykazuje bardzo duże zatrzymywanie płynów, co może powodować skrzepy krwi. TK jamy brzusznej może dostarczyć interpretacji tego stanu. Jeśli tomografia komputerowa wskazuje na guz w nerce, weterynarz może przenieść psa na salę operacyjną i usunąć guzy nerkowe psa podczas operacji.

Osłuchiwanie dróg moczowych za pomocą urohydroskopu może również pomóc w określeniu rozległości raka nerkowokomórkowego. Jeśli w nerce zostanie wykryty guz, weterynarz może wykonać biopsję w celu zlokalizowania guza i oceny, czy jest łagodny (nienowotworowy). Jeśli guz jest złośliwy, można go usunąć chirurgicznie. Następnie można zastosować USG Doppler i / lub tomografię komputerową do określenia zakresu wzrostu guza. Następnie zostanie przeprowadzone badanie ultrasonograficzne w celu wyszukania blokad i wycieków powietrza, które mogły przyczynić się do wzrostu guza.

Możliwe jest również uzyskanie informacji z American Journal of Radiology na temat ciężkości tej choroby.

Opublikowano badania, które badają związek między niedrożnością dróg moczowych a rozwojem raka nerkowokomórkowego. W tym artykule przeanalizowano wyniki badania, w którym wzięli udział lekarze weterynarii, dotyczące diagnozy guza Wilmsa u psów. Badanie wykazało również, że ponad połowa ankietowanych lekarzy weterynarii zalecała chirurgiczne wycięcie guza Wilmsa. Więcej niż połowa!

Kiedy psy z guzami są usuwane z gospodarstwa domowego, pojawia się wiele problemów. Psy, które są usuwane z powodu choroby nerek, mogą nie otrzymywać wystarczającej ilości płynów, aby zrekompensować ich brak przyjmowania płynów z powodu operacji. Po usunięciu nerek w organizmie psa jest zmniejszona liczba dobrych bakterii, które mogą powodować inne problemy zdrowotne. Wiadomo, że guzy Wilmsa rozwijają się powoli w czasie, a jeśli funkcja nerek psa pogarsza się jeszcze bardziej, może dojść do infekcji.

Jak wspomniano wcześniej, guzy u psów są dość poważne. Opcje leczenia są podobne do tych, które otrzymują pacjenci z rakiem; jednakże psy są również narażone na promieniowanie w trakcie leczenia nowotworów. Dlatego ważne jest, aby omówić opcje leczenia z weterynarzem, ponieważ niektóre metody leczenia mogą nie być odpowiednie dla Twojego psa. Guzy Wilmsa mogą prowadzić do przewlekłej niewydolności nerek, dlatego ważna jest ścisła współpraca z weterynarzem, który jest biegły w leczeniu nowotworów i radioterapii.

Więc jakie są prognozy dla twojego psa? W większości przypadków psy wcześnie leczone z powodu raka za pomocą chemioterapii mogą żyć długo i zdrowo. Pies, który ma guz, będzie żył krócej z powodu silnego bólu i dyskomfortu związanego z posiadaniem guza. Chociaż psy z guzami nie zawsze przeżywają, żyją niesamowicie. Opcje leczenia psów z rakiem są bardzo podobne do leczenia psów z rakiem. Twój weterynarz jest prawdopodobnie najlepszą osobą do omówienia zalet i wad stosowania chemioterapii lub radioterapii w leczeniu raka Twojego psa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*